Ta witamina ukoi nerwy

produkty solgarNiektóre z witamin odpowiadają za piękną skórę, inne za silne kości, jeszcze inne mają za zadanie chronić nasze zdrowie psychiczne. To rola witaminy B12, którą określa się jako kobalaminę. Kiedy dochodzi do jej niedoborów cierpi jednak cały organizm. Warto wykonać badanie krwi w kierunku witaminy B12. Jeśli okaże się, że cierpimy na jej niedobór, konieczne będzie wprowadzenie suplementacji produktami solgar.

Za co odpowiada witamina B12?

Kobalamina jest odpowiedzialna przede wszystkim za prawidłową pracę układu nerwowego. Jeśli pojawia się jej niedobór, może dojść do:

– mrowienia w nogach

– rozdrażnienia

– ciągłego zmęczenia.

Dodatkowa porcja tej witaminy przydaje się w momentach wytężonej pracy fizycznej czy umysłowej. Co ważne, niedobór kobalaminy może przyczynić się do rozwoju choroby nazywanej anemią Addisona-Biermera.

Uzupełnienie niedoboru

Produkty Solgar to rozwiązanie na niedobory witaminy B12 (tutaj). Firma jest na rynku od 70. lat i zawsze dba o jakość produktów. Przeprowadza kontrolę we własnym, dobrze wyposażonym laboratorium. Ich produkty nie zawierają sztucznych konserwantów. Są więc bezpieczne dla organizmu. Firma dba dodatkowo o ziemię, produkując opakowania o niewielkiej szkodliwości dla środowiska naturalnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy diety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.