Żelazo z pożywienia czy z tabletki

Jak to jest z niedoborem żelaza? Czy niedokrwistości można tak rzeczywiście szybko się nabawić? Rzeczywiście na przykład po porodzie, po bardzo obfitych miesiączkach, albo w przypadku radykalnego wycofania z diety czerwonego mięsa, niektóre osoby ( z racji dwóch pierwszych czynników są to głównie kobiety) cierpią na niedobory żelaza. Mogą być one bardzo szkodliwe dla organizmu, dlatego też lepiej jest zadbać o dietę oraz przyjmować żelazo w tabletkach.

Solgar żelazo

solgar żelazoJeżeli w badaniach krwi wyjdzie, że człowiek ma niedobory krwinek czerwonych, bardzo szybko powinno się zacząć suplementować żelazo. W aptekach jest bardzo wiele preparatów, które są chętnie polecane przez lekarzy, ponieważ charakteryzują się dobrą przyswajalnością. Jednym z nich jest na przykład Solgar żelazo, produkt często przyjmowany przez kobiety w ciąży.

Żelazo z pożywienia czy z tabletki

Nawet jeżeli suplementuje się żelazo, absolutnie nie należy zapominać o tym, aby wciąż dostarczać go w sporych ilościach w diecie. Sporo żelaza znajduje się w czerwonym mięsie, dlatego nie warto z niego całkowicie rezygnować. Poza tym żelazo znajduje się też w warzywach strączkowych, oraz w wielu innych produktach, chociażby w buraczkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy diety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.